Jak uszyć torbę na lunch – DIY

Jeśli tutaj trafiłaś/trafiłeś, najprawdopodobniej chcesz uszyć torbę na lunch, inaczej zwaną śniadaniówką! Wspaniale! U nas znajdziesz krótki tutorial szyciowy, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez każdy etap szycia. Wpis powstał we współpracy z szyjemy.com

Jeśli użyty w tym tutorialu wzór tkaniny się Tobie spodobał, to możesz go kupić u nas np. https://krohmall.pl/produkt/sn0001/. Materiał jest odporny na brud więc jest idealny do torby na lunch.

Ok, bez zbędnego przedłużania, zaczynamy pracę i uszyjemy torebkę na lunch. Taka torba przyda się na pewno też na drugie śniadanie do szkoły, wspólny spacer mamy z dzieckiem. Na pewno same/sami znajdziecie dla niej idealne zastosowanie! 🙂

Zanim zabierzesz się do szycia, proponuje przeczytaj cały tutorial szyciowy. Szycie to nie matma i możę okazać się, że jakiś krok (etap) szyciowy chcesz wykonać w innej kolejności. 🙂

Krojenie wykroju torby na lunch (śniadaniówki, lunch bag) – jak uszyć torbę na lunch

wykrój torby na lunch

Jeśli korzystasz z naszego wykroju, nic prostszego, wycinasz elementy torebki.

Szycie torby na lunch (etapy szycia) – jak uszyć torbę

szycie torby na lunch- etapy szycia

Zacznijmy od wierzchniej warstwy. Składamy element torebki prawą do prawej (wierzchnią stroną materiału do wierzchniej) i zszywamy, szyjąc 1,5 cm od krawędzi oba boki torebki (zobacz zdjęcie powyżej i zaznaczone tam linie). Po zszyciu letnim żelazkiem rozprasowujemy szew (patrz kolejne zdjęcia tam zaznaczyłam na zdjęciu rozprasowany szew).

Jak uszyć śniadaniówkę (torbę na lunch)?

Jak uzyskać głębokość w torbie, szycie.

Teraz składamy dno torebki i zszywamy je, szyjąc w odległości 1 cm od krawędzi. Dla ułatwienia na zdjęciu powyżej masz zaznaczony strzałkami jak złożyć dno (to info przyda się początkującym szyjącym). Dodatkowo od razu napiszę, że jeśli coś jest dla Ciebie trudne i mogę pomóc, to śmiało napisz do mnie w komentarzu.

Torba na lunch jak uszyć? Tutorial szyciowy!

Tutaj jeszcze dwa zdjęcie przedstawiające ten etap pracy, a w szczególności nasze dno torby na lunch.

Jak uszyć torbę na lunch?
szew otwarty - co to znaczy?

Ok, wierzchnia warstwa torby skończona, na tym etapie powinna u Ciebie prezentować się jak na zdjęciu powyżej. Jeśli tak to super przechodzimy do kolejnego etapu i uszyjemy wnętrze naszej śniadaniówki.

Jak uszyć torbę z podszewką?

W zasadzie szyje się ją identycznie jak warstwę wierzchnią, z tą różnicą, że trzeba zostawić otwór na wywrócenie całej torby na lunch. Otwór niech będzie maksymalnie duży. Dno odszyjcie identycznie jak pokazałam przy okazji szycie wierzchniej warstwy torebki.

Łączenie razem wierzchniej i wewnętrznej części torby na lunch

łączenie podszewki, wszywanie podszewki

łączenie torby z podszewką

W tym celu do środka warstwy wierzchniej wkładamy warstwę wewnętrzną. Jeśli obie zostały wykonane (połączone) precyzyjnie, to powinny idealnie pasować obwodem. Jeśli coś na tym etapie nie pasuje wykonań konieczne poprawki.

Etapy szycia torby z podszewką.

Zszywamy na ok. 7 mm od krawędzi szyjąc po obwodzie. Dobrze oczywiście upiąć sobie oba elementy, aby podczas szycia nic się nam nie przesunęło.

wywracanie torby na wierzchnią stronę

Przeciągamy torbę na wierzchnią stronę.

przyszywanie rzepu

Zaznaczamy jej środki szpilkami na części wewnętrznej torby. I w tymi miejscu upinamy rzepy. Rzep znajduje się 3 mm od linii łączenia wierzchniej i wewnętrznej warstwy razem. Przyszywamy je szyjąc ok 1 mm od krawędzi rzepu. Ja kształt rzepów lekko zaokrągliłam, aby fajniej się prezentowały. Oczywiście przyszywamy dwa rzepy. 🙂

Otwór w warstwie wewnętrznej zaszywamy.

Naszywanie zapięcia lunch bag

Pozostaje zaprasowanie krawędzi torby tak, aby wewnętrzna część wystawała dosłownie o 1 mm. Przyda się do tego żelazko ustawione na nie zbyt wysoką temperaturę!!!

Do tak, przygotowanej krawędzi upinamy pasek nośny na przodzie torby, tak aby pasek zachodził na szew z obu stron po ok. 1 cm. Dzięki przesunięciu górnej krawędzi torby o 1 mm, łączenie warstwy wewnętrznej i zewnętrznej jest niewidoczne.

W miejscach gdzie znajduje się rzep szyjemy powoli, upewniając się, że maszyna szyje bez problemów.

Przyszywamy pasek, szyjąc 1 mm od jego górnej i dolnej krawędzi (patrz linia zaznaczona na zdjęciu powyżej).

Gdy krótszy pasek został doszyty, wprowadzamy zapięcie na dłuższy pasek. Następnie upinamy go szpilkami zgodnie ze schematem ze zdjęcia powyżej. Zauważ, że końce paska są schowane pod spód paska.  Pasek przyszywamy szyjąc 1 mm od górnej i dolnej krawędzi paska.

Torba na lunch gotowa. 🙂 Z taką torbą nikt nie zapomni drugiego śniadania do pracy. 😉

Jak uszyć torbę na lunch, wykrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *